سلام سگم نژاد پیکینز چند روز واگذارش کردم تو یه روستا الان کنه گرفته اهالیشون یه امپول داشتن زدن بهش راه درمانش چیه؟عواقبش برای سگ چیه توروخدا راهنماییم کنین میترسم اتفاقی براش بیفته

سلام دوست عزیز
چند مورد هست که باید در نظر بگیرید یکی اینکه سن حیوان چقدره ؟
دوم اینکه اصلا کنه بوده یا چیز دیگه ای ؟
اگه کنه است اول باید کنه ها کنده بشه که خودش روش به خصوصی داره تا شاخک های کنه داخل بدن حیوان نماند
بعد بر اساس سن درمان میشه که اگه باز هم وجود داشت از بین بره
نگران نباشید اگه درمان به موقع انجام بشه و کنه آلوده نباشه مشکلی پیش نمیاد

شما پاسخ دهید

سلام خدا قوت سوالی داشتم راجب گربه DSH من گربم سال پیش یه بچه بدنیا اورد و همزمان با سزارین عقیمش هم کردم الان‌با بچش با هم‌زندگی میکنن تو خونه ولی الان دو ماهی میشه که از لحاظ اخلاقی یکم‌بداخلاق شده.غذا میخوره ولی مثل سابق مشتاق به غذا نیست و وزن‌کم‌کرده.تا میرم‌تو اشپزخونه میاد دنبالم‌و بهونه میگیره بهش مرغ میدم.ولی نسبت به قبل از جنب و جوشش کم‌شده و وزن‌کم‌کردنش نگرانم‌کرده. ممنون میشم‌راهنماییم‌کنید مرسی

سلام دوست عزیز
گربه بعد از عقیم شدن در سنین مناسب با احتمال زیاد خیلی از مشکلات رفتاریش کم میشه و ممکنه کمی تحرک بدنی کمتری داشته باشه و به دلیل متابولیسم کمتر ،حیوان مستعد اضافه وزن هست .
شما فرمودید که میلش به غذا کم شده ممکنه غذاش تغییر داده باشید یا اینکه یه مشکل رفتاری پیدا کرده مثلا از سر لجبازی غذا نمی خوره در هر صورت وزن هم متناسب با ان کاهش پیدا می کنه اما اگه کلا نسبت به غذا بی میل بود و علائمی مثل بی حالی داشت حتما به دامپزشک مراجعه کنید.

شما پاسخ دهید

قناری من روی ۴ تا تخمش خوابیده بود ولی یهو از روی تخم بلند شد و دیگه به لونه اش برنگشت چه اتفاقی میتونه افتاده باشه ؟

ممکن است لانه پرنده به انگل مثل شپش و یا کنه قرمز وغیره آلوده شده باشد در نتیجه باید لانه پرنده با مواد جدیدی جایگزین شود و قفس و خود پرنده نیز باید انگل زدایی شود.

شما پاسخ دهید

من دوتا قناری نر در یک قفس نگهداری می کنم و به دلیل حمله کردن مکرر آنها به همدیگه نمی دونم باید چکار کنم ؟

باید قناری ها را از هم جدا نگهدارید در دو قفس مجزا چون با دعوا می توانند به یکدیگر آسیب بزنند.

شما پاسخ دهید

من قفس قناری خودم رو بیرون میذارم آیا پرنده من می تونه در دمای محیط از تخمش جوجه بگیره ؟

کمترین میزان گرما برای جوجه گیری تخم ها ۳۵ درجه می باشد و البته شما باید در نظر داشته باشید مکان نگهداری پرنده نباید در معرض تابش آفتاب مستقیم و باد باشه و باید از حیوان شکاری در امان باشه.

شما پاسخ دهید

آیا ریزش مو گربه نگران کننده است ؟

ریزش کم مو مثل ریزش پوشش زمستانه گربه طبیعی است ولی اگر ریزش مو خیلی زیاد باشد در این صورت باید نگران باشید آیا گربه شما خود را بیش از اندازه لیس میزند و به این کار بیشتر از بازی کردن و غذا خوردن علاقه نشان می دهد و یا بدن گربه دچار خارش شده است همه این موارد می تواند نشانه یک مشکل باشد . شایع ترین دلایل ریزش مو در گربه : ۱.آلرژی ۲.وجود انگل در بدن حیوان : مثل کک و کنه و شپش و جرب... ۳.آلودگی قارچی یا به اصطلاح رینگ ورم ۴.استرس: استرس می تواند به دلایل مختلف اتفاق بیافتد مثل تغییر شرایط محیطی و یا انتقال حیوان به محیط جدید و یا وجود حیوان خانگی جدید ... ۵. وجود درد در حیوان : گربه در هنگام درد های مفصلی در محل درد خود را لیس می زند.

شما پاسخ دهید

سگ من بارداره و در ۱۹ روزگی دوران آبستنیه می خواستم بدونم به دلیل سریع دویدن ممکنه براش مشکلی پیش بیاد ؟

دویدن سگ باردار کاملا طبیعی است و چون در روزهای پایانی آبستنی نیست آسیبی به حیوان و توله وارد نمی شود. شما باید خوشحال باشید که سگ شما احساس خوبی دارد و سرحال است و علاقه به بازی کردن دارد با گذشت زمان و پیشرفت روند آبستنی سگ سنگین و بزرگ تر خواهد شد و فعالیتش به طور طبیعی کمتر می شود.

شما پاسخ دهید

آیا من می تونم سگ آبستنم رو حمام کنم ؟

شما باید استرس حیوان باردار را به کمترین میزان برسانید و به هیچ عنوان به حیوان استرس های فیزیکی وارد نکنید. اگر سگ به حمام علاقه دارد و می تواند در سطح غیر لغزنده بایستد با احتیاط کامل سگ را بلند کرده و داخل وان بگذارید و حمام کنید. اما اگر سگ از آب تنفر دارد و دچار آشفتگی می شود و با دست و پا زدن تقلا می کند و یا خیلی سنگین و بزرگ شده است که نمی توان آن را بلند کرد به هیچ عنوان حیوان را حمام نکنید.

شما پاسخ دهید

آیا من می تونم سگ ابستنم رو به پارک ببرم ؟

خیر شما به هیچ عنوان نباید سگ باردار را برای پیاده روی به پارک ببرید زیرا ممکن است از سایر سگ ها بیماری بگیرد.

شما پاسخ دهید

ایا احتمال داره سگ من در زمانی که من خواب هستم زایمان کنه ؟ اگه احتمال داره من باید نگران این مسئله باشم ؟

بله احتمال دارد . در زمانی که سگ به زایمان نزدیک است باید یک نفر بیدار باشد و حیوان را زیر نظر داشته باشد ممکن است در زمان زایمان به کمک احتیاج داشته باشد.

شما پاسخ دهید

زمان زایمان از کجا بدونم که سگم تمام توله های خودش را به دنیا آورده ؟

وقتی سگ همه توله ها را به دنیا میاورد آرام در یک جا مستقر می شود و شروع به لیسیدن توله های خود می کند سگ هوشیار است گرچه به خاطر فشار زایمان خسته است و از وجود آب و غذا کنار خودش خوشحال می شود . ولی اگر سگی با وجود داشتن توله در شکم از تقلا کردن دست برمی دارد تشخیص این موضوع کمی سخت است به خصوص که قبلا از تعداد توله ها خبر نداشته باشید اما اگر سگ بی قرار است و اشتها ندارد و یا تب دارد و سخت نفس می کشد و یا ترشحات زرد _سبزی دارد باید به دامپزشک مراجعه کنید

شما پاسخ دهید

چطوری می تونم به سگم کمک کنم تا سریع تر زایمان کنه ؟

شما نیازی نیست تا روند زایمان را سرعت بدهید این را بدانید که مزاحمت در زمان زایمان می تواند سگ ماده را پریشان کند و حواس حیوان را پرت کند در نتیجه باعث کاهش سرعت و حتی مکث زایمان شود. اما اگر زایمان خیلی طولانی بود باید حتما به دامپزشک مراجعه کنید چون ممکن است توله در کانال زایمان گیر کرده باشد و یا قدرت انقباض ضعیف باشد و مادر برای خروج توله های خود نیاز به جراحی داشته باشد..

شما پاسخ دهید

سگ من مدت ۶ ساعت داره نفس نفس میزنه ولی هنوز زایمانش شروع نشده من باید چکار کنم ؟

سگ ها مانند انسان ها یک مرحله اولیه برای زایمان دارند که بدن را برای عمل زایمان آماده می کند که شامل انقباض های ضعیف رحمی است که می تواند باعث بروز علایمی مثل رنج کشیدن و نفس نفس زدن و بی قراری شود این علایم می تواند در بعضی از سگ ها ۲۴ ساعت قبل از نیاز برای خروج توله ها طول بکشد در نتیجه ۶ ساعت نرمال است. اما اگر سعی مادر برای خروج توله سگ ها بیش از یک ساعت طول کشید این نشان دهنده مشکل است در نتیجه شما باید به سرعت با دامپزشک مشورت کنید .

شما پاسخ دهید

من یک جفت عروس هلندی دارم که اختلاف سن شان باهم ۵ ماه است و هر دو به سن بلوغ رسیده اند خودم چند باد جفتگیری آنها را دیدم تمام کارهای لازم برای جفتگیری مثل تقویتی های متنوع و غیره را هم برایشان انجام دادم متاسفانه تخم نمی گذارند چرا ؟

امکان مشاهده رفتار جفتگیری بین پرندگان همجنس هم وجود دارد. از طرفی در صورتی که جنسیت پرندگان شما به درستی تشخیص داده شده باشد شاید آسیب به دستگاه تولید مثلی آنها در نتیجه اختلالات متنوع در مقاطع مختلف زندگی عامل ناموفق بودن فرایند تولیدمثل در مورد پرندگان شما باشد در بسیاری از واریته های رنگی عروس هلندی امکان تعیین جنسیت بر اساس خصوصیات ظاهری پرنده وجود ندارد.

شما پاسخ دهید

چگونه متوجه شویم سگ برای زایمان نیاز به جراحی یا سزارین دارد ؟

۱.در صورتی که بيش از ٧٠ روز از جفت گيري و باردار شدن حیوان گذشته باشد ولی هنوز زایمان نکرده باشد. ۲.درصورتی که حيوان بيش از نیم ساعت دارای انقباضات شديد شكمي باشد ولی هيچ توله ای خارج نشود. ۳.در صورتی که از پاره شدن کیسه آب ۴ ساعت بگذرد ولی توله ای خارج نشود ۴. در شرایطی که بيش از ٤ ساعت از پاره شدن كيسه آب بگذرد و هيچ نوزادي خارج نشود. ۵.در صورت مشاهده ترشحات خوني قبل از زايمان ۶. در صورتی که بیش از ۲ ساعت شاهد خروج ترشحات قهوه اي و سبز رنگ از حیوان بودید

شما پاسخ دهید

چگونه از ترسیدن سگ در شب چهارشنبه سوری جلوگیری کنیم ؟

۱.به هیچ عنوان سگ را جلو در یا کوچه یا خیابان نبرید و بهترین حالت گذاشتن سگ در باکس و قرار دادن آن دور از پنجره در خانه است. ۲.سگ در ابتدا به صاحب خود نگاه می کند اگر صاحبش نگران ترس سگ در این شرایط باشد سگ بیشتر خواهد ترسید در نتیجه آرامش خودتان رو حفظ کنید و عادی باشید. ۳.با سگ خود بازی کنید و سرگرمش کنید و سعی کنید با هر صدای بلند به حیوان یک تشویقی بدهید تا صدا را به عنوان چیز بدی تصور نکند. ۴.می توانید با پخش صدای موزیک با صدای بلند از شدت صدای ترقه ها کمی بکاهید ۵. به هیچ عنوان در هنگام ترس سگ آن را بغل نکنید چون میزان ترس حیوان با این حرکت کاهش پیدا نمی کند بلکه تاییدی برای ترس حیوان می باشد . ۶.اگه سگتان ترسید و خودش را مثلا زیر تخت قایم کرد سعی نکنید بیرون بیاوریدش قایم شدن تو اون لحظه به حیوان آرامش می دهدچون حس امنیت بیشتری می کند بهترین حالت قرار دادن سگ در باکس هست که حس امنیت بیشتری به سگ می دهد. ۷.با مشورت دامپزشک می توانید از داروهای آرامبخش برای حیوان استفاده کنید

شما پاسخ دهید

آیا به سگم استخوان بدهم؟

استخوان های ریز مانند گردن مرغ می توانند برای حیوان خطرناک باشند.
اصولا هر استخوانی که حیوان بتواند آن را ببلعد و یا بشکند خطرناک است (زیرا می تواند باعث آسیب های شدید به دستگاه گوارش و حتی انسداد و پارگی مری و روده ها شود)، اما استفاده از استخوان های بزرگ مانند استخوان قلم و نظایر آن که حیوان نتواند آن ها را خرد کند و تنها با آنها بازی کند برای پیشگیری از تشکیل جرم دندانی بسیار مفید است.

شما پاسخ دهید

از کجا می توان در منزل متوجه تب حیوان شد؟

دقیق ترین روش استفاده از دماسنج می باشد با قرار دادن آن به مدت یک دقیقه در مقعد حیوان می توانید دمای حیوان را با رنج نرمال مقایسه کنید مثلا دمای بالاتر از ۳۹.۲برای سگ تب محسوب می شود .

شما پاسخ دهید

آیا موی گربه موجب ناباروری در خانم ها می شود؟

خیر این یک باور غلط است.
اما در مورد بیماری توکسوپلاسموز که از گربه به انسان قابل انتقال می باشد و می تواند باعث سقط جنین شود به طور کامل در سایت پت وک توضیح داده شده است مطالعه بفرمایید .
آیا وجود گربه در خانه می تواند برای خانم های باردار خطرناک باشد؟

شما پاسخ دهید

من دو تا گربه پرشین نر و ماده دارم، گربه ماده رو 6 ماه پیش عقیم کردم و گربه نر رو اون موقع تازه آورده بودم و هیچ مشکلی با هم نداشتن خیلی هم با هم دوست بودن، از دیروز که گربه نر رو عقیم کردم آوردم خونه گربه ماده همش بهش پیف میکشه و دندون نشون میده اجازه نمیده بره سمتش و گربه نر همش میره جلوش ناله میکنه خیلی باهاش بد شده و از زیر تخت بیرون نمیاد اصلا متوجه این رفتارشون نمیشم خیلی با هم دوست بودن لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم.

درک بلوغ توسط گربه ها طبیعی است و به مرور عادت می کنند.

شما پاسخ دهید

من خرگوش نژاد لوپ دارم، دستهاش مثل چوب خشک شده و غذا نمیخوره و خیلی لاغر شده، همراه با مدفوعش هم مواد لزج مانند متمایل به زردرنگ میاد، دلیلش چیه؟

حتما نیاز به معاینه توسط دامپزشک هست.

شما پاسخ دهید

خرگوشم چند وقته یکی از گوشاش افتاده، تکونش میده، سالمه و کنترلش میتونه کنه اما پایین افتاده، ممکنه ارثی باشه؟ نکنه مشکلی داره؟

ممکنه در اثر ضربه یا ژنتیک باشه.

شما پاسخ دهید

یه خرگوش 9 ماهه دارم احساس میکنم دیگه مثل قبل بهم اعتماد نداره. قبلا خیلی راحت میومد بغلم. چیکار باید بکنم؟ عیدم میخوایم بریم مسافرت اقداماتی لازمه؟

حس عدم اعتماد ممکن است ناشی از ترس متقابل نسبت به صاحب خود و یا محیط اطراف باشد.

شما پاسخ دهید

دو روزه یه توله ماده سرابی آوردم، میخوام بزرگ شد بفرستمش باغ. آیا امکان داره شپش داشته باشه؟ البته من چیزی ندیدم. و آیا شپش موی سگ با انسان یکیه؟ و اگر میشه بگید رسیدگی های اولیش چیه؟ ممنون

شپش انسان مخصوص خودش و شپش سگ مخصوص خودش است، گونه شپش سگ به انسان منتقل نمی شود. برای درمان حشرات پوستی داروهای تزریقی و شامپو وجود دارد.

شما پاسخ دهید

من یک گربه نر پرشین خیلی وقته دارم، امروز یک گربه ماده جدید فحل آوردم خونه اما گربه ماده نمیذاره گربه نر بره سمتش. الان موندم چیکار کنم جفت گیریشون کنم. لطفا کمکم کنید با تشکر

برای عادت به جفت گیری زمان لازمه و پذیرش طرفین مهم هست ممکنه زمان لازم باشه.

شما پاسخ دهید

من یه سگ شیتزو دارم که نره، الان یه سگ تریر آوردم پیشش اما سگ جدید خیلی احساس غریبی میکنه و سگ اولم خیلی حسودی میکنه به اینکه به اونم غذا میدم یا اونم میبرم گردش. چه کاری باید انجام بدم که هم سگ جدید بهم عادت کنه و هم سگ قدیمم دچار افسردگی نشه؟ بینشون اصلا تفاوت نمیذارم و هر کاری انجام بدم برای جفتشون انجام میدم. خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید مرسی

برای هر دو سگ وقت بازی و سرگرمی مجزا بگذارید و در حضور یکدیگر به هر دو مساوی محبت کنید.

شما پاسخ دهید

من یه خرگوش دو ماهه دارم خیلی حالش خوب بود ولی متاسفانه حدود 2 هفته میشه که اول دست راستش و بعد از چند روز پای راستش انگار یه کم شل شده و دیگه مثل قبل نمیدوه و همش دراز میکشه میخواستم بدونم که مشکلش چیه؟ و اینکه یه خواهر هم داشت که حدود یک ماه و نیمه بود که پاهاش از کار افتاد و مرد.

دردهای چرخشی ممکن است از علائم بیماری های عفونی و یا متابولیک باشد، آزمایش خون و چکاب کامل توصیه می شود.

شما پاسخ دهید

چرا نوک مرغ مینای من کجه و روی هم قرار نمیگیره؟

نوک پرنده به دلایل مختلف می تواند تغییر شکل بدهد مثل کمبود تغذیه ای و یا آسیب های فیزیکی و یا بیماری ولی یک مورد شایع در مورد مرغ مینا AKD یا همان Avian keratin disorder می باشد که به دلیل عفونت ویروسی اتفاق می افتد. ولی شما باید حتما به دامپزشکی مراجعه کنید تا عامل شناسایی و درمان صحیح صورت گیرد .گاهی با یک اصلاح نوک مشکل پرنده رفع خواهد شد.

شما پاسخ دهید

کاسکوی من خیلی جیغ میزنه دلیلش چیه؟

کاسکو ها به دلایل مختلفی ممکن است این رفتار از خود نشان دهند:
۱.به تازگی طوطی را به خانه آوردید و هنوز به محیط جدید عادت نکرده است
۲.برای جلب توجه اینکار انجام می دهد ؛در این صورت شما باید به او بی توجهی کنید مثلا وقتی جیغ می کشد شما باید اتاقی که قفس پرنده قرار دارد را سریع ترک کنید هرگز نسبت به این رفتار رفلکس نشان ندهید چون باعث تایید و تشویق پرنده برای تکرار این رفتار خواهد شد
۳.پرنده دوست دارد از قفس بیرون بیاید و مدت طولانی است که در قفس ماند
۴.در قفس حوصله پرنده سر رفته در نتیجه باید داخل قفس اسباب بازی برای پرنده بگذارید
۵.ممکن است از چیزی ترسیده باشد مثلا دیدن گربه و یا قفس در مکان مناسبی قرار ندارد مثلا در محل رفت و آمد می باشد .
۶.راه ارتباطی پرنده با شما همین تولید صدای بلند می باشد و می خواد هر کجا که هستید نزدش بروید

شما پاسخ دهید

ببخشید می خواستم بپرسم آیا می توان از قرص جوشان برای خوکچه هندی استفاده کرد ؟

سلام دوست عزیز سوال بسیار خوبی پرسیدید. خوکچه هندی به دلیل عدم توانایی در ساخت ویتامین c باید این ویتامین در خوراک حیوان وجود داشته باشد بهترین حالت خوردن مرکبات و میوه های دارای ویتامین c می باشد ولی در صورت کمبود حیوان بهتر از قرص و یا شربت ویتامین c استفاده شود به صورتی که قرص را در خوراک حیوان به صورت پودر شده می ریزید. قرص جوشان چون بعد از مدتی ویتامین c موجود در آب از بین می رود اصلا توصیه نمی شود.

شما پاسخ دهید