لاک پشت های گوش قرمز اسلیدر چه چیزی می خورند؟

مستوره نوربخش      ۲۱ مرداد ۱۳۹۸

لاکپشت

این گونه، از لاک پشت های آبزی هستند و سالیان دراز است که به عنوان حیوان خانگی دارای محبوبیت بالایی می‌باشند. در واقع در روزگاری حتی در فروشگاه‌ها نیز به فروش می رسیدند. لاک پشت های گوش قرمز موجودات انعطاف‌پذیری هستند و دامنه تحمل شرایط مختلف در آن ها وسیع است  )مانند دمای آب ، سختی و ph  ) این لاک پشت ها کنار مردم راحت هستند و دوست دارند بی وقفه از آنها غذا مطالبه کنند.

لاکپشت

لاک پشت های گوش قرمز اسلیدر چه میخورند ؟ در طبیعت این حیوانات پوشش های گیاهی آبزی، ماهیان کوچک و مواد در حال تجزیه مثل ماهی های مرده و قورباغه می خورند. لاک پشت های جوان گوشتخوار هستند و با افزایش سن به تدریج همه چیز خوار می شوند. لاک پشت های نوزاد گوش قرمز و سایر لاک پشت های آبزی را روزانه و لاک پشت بالغ را هر چند روز یکبار باید غذا داد.

لاکپشت

غذای لاک پشت های گوش قرمز اسلیدر

این لاک پشت ها انواع مختلفی از حیوانات و گیاهان را در طبیعت می خورند در حالیکه ما نمی توانیم این رژیم غذایی را برای آنها شبیه سازی کنیم و تنها می‌توانیم گزینه‌هایی را در اختیارشان بگذاریم .

پلت های مخصوص لاک پشت های آبزی یک جزء اصلی غذای لاک پشت های خانگی است اما نباید بخش عمده‌ای از رژیم غذایی آنها را تشکیل دهد. همیشه  به لاکپشت تان در آب غذا بدهید.

حدود ۲۵ درصد رژیم غذایی حیوان را پلت در نظر بگیرید و مابقی را از موارد زیر استفاده کنید :

لاکپشت

- غذاهای طعمه‌ای : کرم های خاکی ، کرم ابریشم ، کرم موم ، حلزون آبزی ، کرم های خونی ، دافنی ، میگو ، کریل و کرم های میله ای . برای لاک پشت های گوش قرمز خیلی کوچک طعمه ها را باید به قطعات کوچک‌تر برش بزنید. لاکپشت های بزرگ تر و بالغ می توانند از موارد بزرگتری حتی مثل قورباغه یا ماهی های زنده کوچک استفاده کنند؛ اگرچه بعضی از کارشناسان در مورد استفاده از ماهی زنده هشدار می دهند چرا که می‌توانند حامل انگل و ... باشند. بعضی ماهی ها هم مثل گلدفیش به علت چربی بالا برای تغذیه روزانه مناسب نیستند.

لاکپشت

بیشتر بخوانیم: تغذیه خزندگان

- سبزیجات : کلم برگ ، برگ خردل ، گیاه قاصدک ، کلم پیچ ، بوک چوی از کاهوی کوهی نباید برای تغذیه لاک پشت آبزی استفاده کرد چرا که مواد غذایی آن کم است اما کاهوهایی با برگ سبز تیره مثل کاهوی رومی به مقدار کمی می تواند استفاده شود. مطمئن شوید تنها از مواد غذایی استفاده می کنید که نسبت کلسیم به فسفر مناسبی دارند.

لاکپشت

- گیاهان آبزی : در آکواریوم یا حوضچه خود می توانید گیاهان آبزی اضافه کنید. خصوصاً که لاک پشت ها به عنوان میان وعده علاقه زیادی به این گیاهان دارند. گیاهان غوطه ور در آب مثل آناکاریس ، سنبل آبی ، کاهوی آبی ، خزه آبی ، آزولا و برگ قورباغه معمولاً توسط لاکپشت ها خورده می شوند.

- سایر سبزیجات : تکه های هویج ، سیب خرد شده، کدو و لوبیای سبز .

برنامه تغذیه لاک پشت های آبزی گوش قرمز

بعضی مردم هر سه روز یکبار لاکپشت های بالغ شان را تغذیه می‌کنند، اگر چه بعضی هم ترجیح می‌دهند وعده‌های غذایی را مختصر تر کرده و در عوض هر روز آنها را تغذیه کنند. مهم نیست کدام برنامه غذایی را انتخاب می کنید نکته مهم آن است که به لاک پشت‌تان غذای بیش از حد ندهید. خصوصاً در مورد غذاهایی که پروتئین و چربی بالایی دارد. باید بدانید که این لاکپشت ها موجودات حریصی هستند و دائما برای غذا گدایی می کنند. بعضی از لاکپشت های خانگی در زمان غذا گیری از صاحبانشان  طوری رفتار می کنند که  انگار می‌خواهند با شنا کردن به بیرون از آب پرواز کنند یا مانند یک سگ گرسنه که برای غذا التماس می‌کنند

لاکپشت

همزمان با آن که لاک پشت تان را تغذیه می کنید حتما وضعیت بدنی آن را نیز بررسی کنید‌. اگر چین های پوستی اطراف پاهایشان بیشتر شد خصوصا وقتی پاهایشان را به درون لاک می‌برند نشان از چاق شدن لاک پشت است. باید مقدار غذایشان را کم کنید. کمتر بخورند یا غذاهایی با چربی کمتر برایشان مصرف شود.

لاکپشت

به یاد داشته باشید نوع بالغ این گونه گیاه خوار است پس اگر لاک پشت تان خیلی گرسنه به نظر می‌رسد آنها را بیشتر با سبزیجات و مواد گیاهی ، به نسبت پلت های مخصوص لاک پشت های آبزی یا مواد غذایی طعمه‌ای تغذیه کنید. مقدار غذای لاک پشت‌تان غالباً به ویژگی‌های شخصی آن بستگی دارد. اما یک قانون خوب وجود دارد و آن این است که به لاک پشت گوش قرمز به قدری غذا بدهید که آن مقدار غذا را در عرض ۱۵ دقیقه کاملا مصرف کنند.

لاکپشت

اگر به لاک پشت تان در ظرف های جداگانه غذا بدهید مانیتور کردن مقدار غذای مصرفی و سرعت خوردن آنها آسان تر است.

 


: ارسال دیدگاه


     کد امنیتی