روش کوتاه کردن ناخن خرگوش

مستوره نوربخش      ۱۹ مرداد ۱۳۹۸

خرگوش

خرگوش ها در طبیعت به دلیل سایش ناشی ازجست و خیز فروان و حتی کندن زمین دارای ناخن هایی با اندازه مناسب هستند. از آن جاییکه خرگوش هایی که در خانه یا آپارتمان نگهداری می شوند علاوه بر تحرک کم، قادر به کندن زمین هم نیستند، ناخن های خرگوش بیش از اندازه رشد کرده و بلند خواهند شد.

بیشتر بخوانیم: تمیز نگه داشتن قفس خرگوش

نگهداری و حفظ ناخن خرگوش در یک اندازه مناسب بسیار مهم است. ناخن های بلند خرگوش می توانند مثل یک حلقه دور پای حیوان بپیچند و یا با گیر کردن آن به اجسام موجب ناراحتی حیوان شوند.

حرگوش

برای کوتاه کردن ناخن خرگوش ممکن است کمی دچار کمی اضطراب شوید که چطور اینکار انجام دهید و حتی بسیاری از صاحبان خرگوش به دامپزشک اجازه می دهند تا این کار را انجام دهند.

خرگوش

با این وجود مراجعه مکرر به دامپزشک می تواند پرهزینه باشد. در ادامه این مقاله توصیه هایی برای اصلاح ناخن خرگوش به شما ارائه می دهیم.

کوتاه کردن سریع ناخن خرگوش زمانیکه حیوان خانگی شما به طور کامل مهار شده، کاری ساده است.

بیشتر بخوانیم: بهداشت قفس خرگوش

در صورت امکان از یک نفر بخواهید تا به شما کمک کند. سپس حیوان خانگی خود را در یک حوله بپیچید تا حرکات را کاهش دهید و پنجه را برای کوتاه کردن ناخن از داخل حوله بیرون بیاورید.

خرگوش

پنجه خرگوش را برای یافتن سیاهرگ درون ناخن بررسی کنید. این سیاهرگ کوئیک نامیده می شود و قسمت زنده ناخن است شما باید از بریدن آن اجتناب کنید. بریدن این سیاهرگ باعث ایجاد خونریزی و درد زیادی در حیوان خانگی شما خواهد شد.

خرگوش

ناخن برخی از خرگوش ها کاملاً تیره رنگ هستند بنابراین شما برای پیدا کردن این سیاهرگ به یک چراغ قوه کوچک نیاز پیدا خواهید کرد.

اگر بصورت اتفاقی ناخن خرگوش را بیش از حد کوتاه کردید از آرد یا پودر خون بند برای جلوگیری از خونریزی استفاده کنید.

برخی خرگوش ها از صدای کوتاه شدن ناخن وحشت می کنند. در این شرایط برخی از مالکین از سوهان برای کوتاه کردن ناخن خرگوش خود استفاده می کنند اما این کار زمان بیشتری طول می کشد.

وسایل مورد نیاز:

خرگوش

خرگوش

۱- ناخن گیر

۲- پودر خون بند: اگر به طور تصادفی سیاهرگ ناخن خرگوش را بریدید، پودر خون بند موجب قطع خونریزی می شود.

۳- چراغ قوه : اگر ناخن خرگوش شما تیره رنگ است، یک چراغ قوه کوچک به شما در یافتن سیاهرگ ناخن و اجتناب از بریدن آن کمک خواهد کرد.

خرگوش

 


: ارسال دیدگاه


     کد امنیتی