پنج نژاد سگ برای افرادی که برای اولین بار صاحب سگ می‌‌شوند

مستوره نوربخش      ۲ دي ۱۳۹۷

سگ

ورود سگ به زندگی‌ شما یک تصمیم مهم است. دکتر کتی مالهورن مدیر بیمارستان دامپزشکی دکتر پوید در مریلند می‌‌گوید: هنگامی که شما مسئولیت یک سگ را قبول می‌‌کنید اساسا شما ۱۵ سال از زندگی آینده‌ خود را تعهد داده اید. در حالی‌ که مراقبت از هیچ کدام از نژاد‌های سگ کار راحتی‌ نیست با این حال برخی از آنها‌ تمایل  بیشتری به برقراری روابط دوستانه با شما دارند. در ادامه به پنج نژاد مناسب برای افرادی که برای اولین بار می خواهند به نگهداری از سگ اقدام کنند، اشاره خواهیم کرد.

1) گلدن رتریور : golden retriever این نژاد سگ بسیار مهربان، باهوش و وفادار می باشد و سگ مورد علاقه خانواده‌های آمریکایی است. دکتر کتی مالهورن می‌‌گوید این نژاد یک انتخاب عالی‌ برای کسانی‌ است که تجربه زیادی در مورد سگ ندارند. اگرچه آموزش آنها نسبتا آسان است ولی‌ سگ های این نژاد بسیار پر انرژی و بازیگوش هستند و به ورزش زیادی نیاز دارند و مناسب خانواده های پرتلاش می باشند.

سگ-گلدن

2) : cavalier king charles spaniel کاوالیر‌ها به عنوان سگ‌هایی‌ که به راحتی‌ و با سرعت با مالک خود خو می‌‌گیرند شناخته می‌‌شوند. این سگ‌ها بسیار مهربان و محترم هستند. دکتر مالهورن می‌‌گوید : انتخاب اسپنیل‌ها می‌‌تواند شروع مناسبی باشد زیرا آنها قلبی بزرگی دارند و بسیار مشتاق به همراهی شما هستند. مالکین جدید باید آگاه باشند که باید زمان زیادی برای رسیدگی به پوشش بدنی آنها بگذارند و به صورت مرتب به کشیدن برس اقدام کنند.

سگ

3) پودل : poodle این نژاد به دلیل مدل موهای خود مشهور است. پودل‌ها سگ‌های بسیار باهوش و سازگار هستند و هر سه نوع نژاد پودل یعنی‌ استاندارد، مینیاتوری و اسباب بازی انتخاب خوبی برای والدین جدید هستند.دکتر جری کلین دامپزشک آمریکایی می‌‌گوید : آنها بسیار باهوش، تمیز، آموزش پذیری آسان، بسیار اجتماعی و خارق العاده هستند. پودل‌ها به دلیل پوشش بدن خود هایپوآلرژیک (کمترین میزان آلرژی زایی) در نظر گرفته می‌‌شوند و انتخاب مناسبی برای افراد مبتلا به آلرژی سگ می‌‌باشند. 

سگ-پودل

4) گری هوند  grey hound : ممکن است به خاطر سرعت خود شناخته شود.سگ های نژاد گری هوند مهربان و مستقل هستند و از همراهی شما لذت می‌‌برند. این نژاد به ورزش منظم نیاز دارد تا شاد و سالم باقی‌ بماند.

سگ

5) شیتزو  shihtzu : سگ نژاد شیتزو خوش تیپ، بسیار اجتماعی و کم انرژی و دارای نیاز‌های کمی‌ برای نگهداری هستند. آنها برای طیف وسیعی از شیوه‌های زندگی‌ و خانواده‌ها مناسب هستند. بر خلاف بسیاری از گونه‌های کوچک، شیتزو همراه خوبی برای کودکان است. با اینکه شیتزو یک هم اتاقی‌ مهربان و آرامی است با این حال به برنامه منظم برای استحمام و رسیدگی به پوشش بدنی نیاز دارد.

شیتزو


: ارسال دیدگاه


     کد امنیتی