نحوه انتخاب شامپوی مناسب برای پوشش سگ شما

مستوره نوربخش      ۲۴ تير ۱۳۹۸

شامپو-سگ

با تحقیق در مورد سگ ها و یا حتی به سادگی با دیدن سگ های خیابان و محله متوجه می شوید در سگ ها انواع مختلف پوشش وجود دارد : بلند ، کوتاه، ضخیم ، نازک ، رشته‌ ای یا دو لایه و ...

در مورد سگ هایی که پوشش آنها شناخته شده است، حداقل نیازهای مراقبت از موی سگ ها شامل تمیز کردن و حفظ سلامت آن می‌شود. تعداد دفعات حمام و شامپو کردن سگ شما بستگی به نژاد و نوع پوشش آن دارد. اما هنگامی که زمان آن برسد از چه چیزی باید استفاده کنید؟!

برای این سوال جواب کوتاهی وجود دارد نوع شامپوی سگ شما بستگی به نوع پوشش آن دارد. همانطور که یک نوع پوشش در سگ ها نداریم تنها یک مدل شامپو هم نداریم. شامپوی سگ ها در انواع و اقسام با آپشن های متفاوت وجود دارد. وقتی برای خرید یک شامپو اقدام می کنید بهتر است شامپویی را انتخاب کنید که ضمن آن که متناسب با تراکم و سایر ویژگی‌های پوشش سگ شماست آپشن‌های مختلفی هم در اختیار شما بگذارد . مثلاً شامپویی که دارویی ضد خارش ؛ پوسته پوسته شدن ؛ خشک شدن و سایر مشکلات پوستی است و همچنین برای همه پوشش ها مناسب است.

•     شامپو مناسب برای سگ های دارای پوشش نازک و کم تراکم

بسنچی

شی-هوا-هوا

سگ‌هایی دارای پوشش نازک، تراکم پایینی نیز دارند مثل نژادهای بسنجی و شی هوا هوا و Vizsla سگ هایی که در این دسته بندی قرار می‌گیرند پوشش یک لایه دارد و در بعضی کیس ها به راحتی میتوان پوست را زیر موها دید. این گروه سگ ها به محیط های سرد یا گرم حساس‌تر هستند. این سگ‌ها نیاز به شامپوی متناسب با پوشش  خود دارند. این گروه از سگ ها نسبت به بقیه نیاز کمتری به حمام کردن دارند. بهترین شامپو برای این گروه شامپویی است که ضمن تمیز کردن مو پوست را هم از آلودگی ها پاک کند و درخشندگی پوشش و موی سگ را حفظ کند و باقی مانده ای در موها نگذارد.

•     شامپوی مناسب برای سگ هایی با پوشش متوسط

پودل

نژاد هایی از سگ که تراکم پوشش آنها میانه است شامل پودل ؛ رتوایلر و کاوالیر می‌شود . بعضی از این سگ‌ها ممکن است پوشش دولایه داشته باشند اما اغلب آنها تراکم نرمال تا متوسط دارند ؛ نه خیلی ضخیم و نه خیلی نازک . شامپویی برای این سگ‌ها مناسب است که فرمول اش مقداری از شامپوی دسته اول قوی‌تر باشد. باید در حمام مطمئن شوید مقدار شامپوی مناسب برداشته اید و سپس به خوبی آن را آب بکشید.

•     شامپوی مناسب برای سگ هایی با پوشش ضخیم و متراکم

سگ-پامرانین

نژادهایی با موهای ضخیم و کرکی و پوشش دولایه نیاز بیشتری به مراقبت از پوست و موی شان دارند به طور ویژه نیاز به حمام کردن و برس کردن منظم دارند. برای حمام نیاز به شامپویی دارند که به طور کامل به همه موها یا خز آنها نفوذ کند و آن را تمیز کند و از طرفی به سادگی شسته شود. این نژادها شامل ژرمن شپرد ، پامرانین و برنس مانتن می شود. این سگ‌ها به شامپویی نیاز دارند که شامل مواد مغذی باشد و به طور خاص برای نژادهایی با موی ضخیم و متراکم طراحی شده باشد تا پوشش آنها همیشه پر و عالی به نظر برسد.

بافت پوششی سگ شما هر چه که باشد شما باید مطمئن باشید شامپویی که انتخاب می‌کنید عاری ازرنگ و پارابن باشد وطوری فرموله شده باشد که از خارش جلوگیری کند و چربی طبیعی پوست را در حد   طبیعی حفظ کند.


: ارسال دیدگاه


     کد امنیتی