چرا گربه من همیشه گرسنه است؟

مصطفی سلیمانی      ۲۸ آذر ۱۳۹۷

گربه

آیا گربه شما همیشه گرسنه است؟ آیا به این موضوع فکر کرده اید که چرا گربه شما همیشه گرسنه است؟ به عنوان حامی برای گربه می دانید که اگر برای یک روز غذا نخورد باید به دامپزشک مراجعه کنید.اما آیا می دانید که گرسنگی و داشتن اشتهای زیاد هم می تواند نشانه ای از اختلالات روحی وجسمی باشد؟

در ادامه سعی می کنید چند جواب برای پرسش «چرا گربه من همیشه گرسنه است؟» مطرح کنیم:

1. گربه شما دارای کرم گوارشی می باشد : آیا گربه شما همیشه گرسنه است؟ درگیری با کرم های گرد به معنی همیشه گرسنه بودن گربه شماست زیرا کرم تمام مواد غذایی را قبل از اینکه گربه جذب کند می‌گیرد.گربه مبتلا به کرم حلقوی ممکن است چاق به نظر بیاید زیرا انگل باعث پف کردن در او می شود .

کرم های حلقوی قادرند انسان را نیز درگیر نمایند پس اگر حدس می‌زنید که گربه شما مبتلاست هر چه سریعتر به پزشک مراجعه نمایید.

2. گربه شما درگیر پر کاری غده تیروئید یا دیابت است : پرکاری تیروئید به این دلیل که متابولیسم بدن افزایش پیدا کرده وکالری خیلی زیادی را می‌سوزاند و در دیابت به این دلیل که بدن نمی‌تواند قند را به انرژی مورد نیاز خود تبدیل کند، هر دو این بیماری موجب افزایش شدیدی در اشتها می‌شوند. اگر گربه شما همیشه گرسنه است به طور مداوم غذا می‌خورد و همچنان وزن از دست می‌دهد و به خصوص آب زیادی هم مصرف می‌کند،در اولین فرصت به دامپزشک مراجعه نمایید.

دیابت-گربه

3. گربه شما بی حوصله و یا تنها است : در پاسخ به این سوال که «چرا گربه من همیشه گرسنه است» می توان گفت که گربه ها همانند انسان ها در زمان بی حوصلگی و کسالت بیشترغذا می‌خورند و اما راه حل این مشکل فراهم کردن انگیزه ای برای تحرک و فعالیت می باشد و همچنین تنها گذاشتن گربه با غذایش را متوقف کنیم .اسباب بازی های جدیدی برایش تهیه کنیم و بیشتر با او بازی کنیم.

4. گربه شما افسرده است : آیا گربه شما همیشه گرسنه است؟ زیاد غذا خوردن می تواند یک رفتار برای تسکین افسردگی گربه باشد .اگر گربه شما افسرده است سعی کنید با بازی کردن و توجه بیشتر حیوان را از این حالت خارج کنید.

گربه

5. مواد غذایی گربه نیازهای بدن حیوان را برطرف نمی کند : شما می دانید که وقتی غذای فست فود مصرف می‌کنید بدون توجه به میزان مصرفی یک ساعت بعد گرسنه می‌شوید. پاسخ دیگر برای «چرا گربه من همیشه گرسنه هست» پایین بودن کیفیت غذای مصرفی گربه است .

مطلب دیگر این است که معده گربه بسیار کوچک است و ممکن است در هر وعده با چند قاشق غذا خوری کنسرو و یک سوم فنجان غذای خشک سیر شود.

معده-گربه

برای یافتن علت گرسنگی و درمان، افزایش اشتها و هم چنین کسب اطلاعات کافی در مورد میزان مصرف خوراک در هر وعده غذایی با دامپزشک گربه خود مشورت نمایید.


: ارسال دیدگاه


     کد امنیتی