مزایای نگهداری گربه برای بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید

مستوره نوربخش      ۲۶ آبان ۱۳۹۷

گربه و انسان

گربه‌ها همراهان فوق العاده‌ای برای افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید هستند

شما به گربه علاقه دارید یا سگ؟ معمولاً مردم یکی‌ از این دو را انتخاب می‌‌کنند اما برخی‌ هم هستند که به هر دو علاقه داشته و هر دو حیوان را در خانه خود نگه می‌‌دارند. گربه‌ و سگ دارای صفات متفاوتی هستند.

سگ و گربه

برای انتخاب یک حیوان خانگی و برای بهترین انتخاب لازم است سبک زندگی‌ و شرایط خانواده خود را درنظر بگیرید.

مثلا: آیا برخی‌ از افراد خانواده تمام طول روز در خانه هستند یا همه اعضا خانواده به محل کار یا مدرسه رفته و خانه برای ساعاتی خالی‌ خواهد ماند؟ آیا بچه کوچک در خانه دارید؟ آیا فرد سالخورده‌ای با شما زندگی‌ می‌‌کند؟ آیا بیماری خاصی دارید؟ حیوانی را انتخاب نمایید که با شرایط شما مناسب باشد نه اینکه مشکل جدیدی را برای خانواده شما به وجود بیاورد.

گربه

خصوصیت‌های شفا بخش گربه (ویژگی‌‌های خاص گربه):

از آنجایی که افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید درگیر مشکلات مربوط به تحرک و فعالیت هستند، روشن است گربه به صورت روزانه نیاز به پیاده روی ندارد.

مطمئناً پیاده روی برای تمام افراد مفید است اما برای برخی‌ از افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید، می‌‌تواند دشوار یا حتی مشکل ساز باشد.هنگام انتخاب یک حیوان خانگی لازم است توانایی‌های شخصی‌ خود را در نظر بگیرید.

ارتریت

از دیگر ویژگی‌‌های شگفت انگیز گربه که آنها را تبدیل به انتخاب‌های خوبی برای افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید می‌‌کند عبارتند از:

۱.استقلال: اغلب مستقل هستند و همانطور که اشاره شد نیازی به پیاده روی روزانه ندارند. آنها خودشان را سرگرم می‌‌کنند با این وجود شما باید به آنها غذا دهید و بستر آنها را تمیز نمایید.

۲.پوشش خزدار نرم: گربه‌ها با پوشش نرم خود بسیار دوست دارند در آغوش شما قرار بگیرند واین عمل حس آرامبخش و بسیار خوبی در شما ایجاد می کند.

پوشش نرم گربه

۳.وفاداری: گربه‌ها فکر می‌‌کنند که آنها رئیس خانواده شما هستند، اما در عین حال وفادار هستند و به صاحب خود به خصوص کسی‌ که به او غذا می‌‌دهد احترام می‌‌گذارند.

۴.محبت و عشق ورزی: آنها عشق بی‌ قید و شرطی به شما می ورزند که شما نمی‌‌توانید در مقابل آن بی تفاوت باشید و تلافی خواهید کرد.

۵. رفتارهای جالبی از خود نشان می دهند : گربه‌ها موجودات نادانی‌ هستند که گاهی رفتارهای خاصی ازشان سرمیزند که گربه را نزد شما دوست داشتنی تر می کند گرچه حماقت آنها یک حقیقت غیر قابل انکار است ولی جذابیت خود را نزد شما بیشتر می کند .

۶.بازیگوشی: زمانی‌ که شما با گربه خود بازی می‌‌کنید ریلکس و بدون استرس هستید.

بازیگوشی گربه

۷.شنوندگان خارق العاده: آیا تا به حال با گربه خود صحبت کرده‌اید؟ آنها با شما ارتباط چشمی برقرار کرده و سعی‌ می‌‌کنند آنچه را که می‌‌گویید درک کنند و هرگز خسته نمی‌‌شوند.

۸. قضاوت نمی کنند: آیا امروز حالتان خوب نیست؟ آیا ظرف‌های خود را نشسته و درون سینک باقی‌ مانده است؟ آیا لباس‌ها را نشسته اید؟ آیا بستنی زیاد خورده اید؟ و... گربه‌ها اهمیتی نمی‌‌دهند و به هر حال شما را دوست دارند.

۹.بخشنده: آیا شما در تغذیه گربه خود کمی‌ تاخیر داشته اید؟ آیا یک روز ظرف خاک او را تمیز نکرده اید؟ آیا در بهداشت او غفلت کرده اید؟ گربه شما را می‌‌بخشد و کینه ای به دل نمی گیرد

دلایل بیشتر برای انتخاب گربه:

بیماری آرتریت روماتوئید همراه با درد مزمنی است که می‌‌تواند شما را از هر چیزی منصرف کند، بخصوص اگر درد شدید باشد. درد می‌‌تواند منجر به مشکلات دیگری نظیر افسردگی، تنهایی‌ و انزوا شود.

با توجه به صفات اشاره شده، گربه به شما کمک می کند تا ذهن خود را از بیماری منحرف کنید.خیلی‌ سخت است زمانی‌ که گربه با حرکات احمقانه‌اش منجر به شادی شما می‌‌شود روی درد حاصل از بیماری تمرکز کنید و سخت تر از آن،این است که با وجود سرو صدای گربه در کنار شما احساس تنهایی کنید .

گربه واقعا تغییرات خوبی در زندگی شما ایجاد می کند و رفتارهای شیرین گربه باعث می شود بسیاری از مشکلات ناشی از بیماری آرتریت روماتوئید خود را فراموش کنید .

معایب نگهداری گربه برای افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید:

برای ارزیابی کامل در کنار فواید انتخاب گربه لازم است به معایب آن هم اشاره کنیم تا شما با دید بازتر اقدام به انتخاب نمایید.

عوض کردن ظرف خاک که معمولاً هر دو هفته یکبار انجام می‌‌شود و ممکن است نیاز به بلند کردن جسم سنگین داشته باشد و بسته به نوع بستر گربه‌ای که استفاده می‌‌کنید وزن آن متغیر است.

گربه‌ها به مواد غذایی، بستر، اسباب بازی و مراقبت‌های دامپزشکی نیاز دارند که تمام اینها هزینه بر است و باید توجه کنید که بیماری آرتریت روماتوئید خودش هم هزینه‌هایی‌ برای فرد مبتلا به همراه دارد.

پس باید در نظر بگیرید که آیا توانایی پرداخت این هزینه ها را دارید؟ زیرا این یک مسئولیت است و باید بتوانید از عهده آن برآیید.

آیا برای خرید گربه آماده شده اید؟ یک مرکز حمایت از حیوانات برای خود در نظر بگیرید :

بعد از اینکه مزایا و معایب نگهداری از گربه را بررسی‌ کردید و تصمیم گرفتید یک همراه عالی‌ داشته باشید، ما شما را تشویق می‌‌کنیم که به مراکز حمایت از حیوانات مراجعه کنید و دنبال یک گربه برای خود بگردید.

حیوان به خوبی میداند که در این مراکز به صورت موقت نگهداری می‌‌شود به همین دلیل به سرعت به شما وابسته می‌‌شود و وفادار خواهد ماند و تقریبا پیوندی غیر قابل گسستن بین شما و گربه ایجاد خواهد شد.

و هیچ چیز دلگرم کننده تر از این نیست که حیوان بی‌ سرپرستی را با شرایط جدیدی که لایق آن است آشنا نمایید.

نوازش گربه


: ارسال دیدگاه


     کد امنیتی