چگونه از یک گربه جدید مراقبت کنیم؟

مستوره نوربخش      ۲۷ تير ۱۳۹۸

گربه
به خانه آوردن یک گربه جدید می تواند بسیار هیجان انگیز و جذاب باشد. گربه های زیادی برای خریدن وجود دارند پس برای این خرید آماده شوید.
گربه جدید شما ممکن است به علت ورود به یک فضای جدید ترسیده و گیج شود اما شما می توانید به سادگی از طریق مهیا کردن شرایط به گربه تان برای گذر از این استرس کمک کنید، مراقبت خوبی از گربه تان داشته باشید و احتیاجات خاص یک گربه را قبل از آوردنش به منزل فراهم کنید.
✔ خرید لوازم مورد نیاز
قبل از آنکه گربه تان را به خانه بیاورید باید مطمئن شوید که هر آنچه یک گربه برای داشتن زندگی سالم و شاد نیاز دارد فراهم کرده‌اید.
لوازم اصلی که برای مراقبت از یک گربه نیاز دارید:
▪ظرف غذا و آب

گربه
▪غذای مناسب سن گربه

گربه
▪ظرف خاک (به ازای هر گربه دو تا)
▪خاک بستر (ذرات خوب ، بدون بو ، حجم مناسب)

گربه
▪یک قلاده و شناسنامه شامل نام گربه ؛ نام و تلفن و آدرس شما
▪یک برس

گربه
▪اسباب بازی گربه

گربه
▪تخت یا مبل گربه

گربه
▪اسکرچربرای خراش دادن

گربه
▪باکس حمل و نقل
✔ یک اتاق را برای نگهداری از گربه تان انتخاب کنید بهتر است گربه خود را وقتی برای اولین بار به خانه می آورید به یک اتاق محدودش کنید. این کار به آنها اجازه می دهد تا بدون ترسیدن خود را با بوها و صداها و... خانه جدیدشان سازگار کند . مطمئن شوید که آب ، غذا ، محلی برای مخفی شدن ، ظرف خاک و اسباب بازی ها را در اتاق فراهم کرده‌اید.
پس از گذشت چند روز ؛ در هنگامی که گربه شما با اعتماد بیشتری ظاهر می شود می توانید درب اتاق را باز بگذارید و اجازه دهید گربه شما ، خودش با راه رفتن محیط را کشف کند.
✔ ظرف خاک را در جای مناسب قرار دهید
محل جعبه های بستر باید در جایی که گربه شما به راحتی به آنها دسترسی دارد باشد. از قرار دادن آنها پشت درب‌های بسته یا محل‌هایی با تردد بالا پرهیز کنید. برای مثال می توانید یک جعبه را در گوشه ای از اتاق طبقه بالا و جعبه دیگر را در گوشه‌ای از اتاق طبقه پایین قرار دهید. ازخاک بستر بدون بو و با دانه‌های مناسب استفاده کنید و ظرف خاک را به عمق ۳ الی ۵ سانتیمتر از آن پر کنید.
📌 به یاد داشته باشید گربه ها باید مقداری حریم خصوصی داشته باشند.
✔غذا و آب تهیه کنید
به محض اینکه گربه تان را به خانه می برید به آن مقداری غذا و آب تازه بدهید. آب و غذا را در جایی آرام قرار دهید تا گربه جدید شما پریشان نشود. از قرار دادن آب و غذا در محل‌هایی با تردد بالا خودداری کنید چرا که این کار ممکن است مانع خوردن و آشامیدن گربه شما در هنگام نیاز شود. مطمئن شوید آب و غذا برای سن گربه شما مناسب است (بچه گربه ؛گربه بالغ یا پیر ).
▪آب گربه تان را هر روز عوض کنید و هر از گاهی چک کنید تا مطمئن باشید گربه شما همیشه آب تر و تمیز دارد.
✔ به گربه تان مقداری وسایل سرگرمی دهید
گربه ها عاشق بازی کردن هستند پس مطمئن شوید برای گربه تان اسباب بازی های مهیج فراهم کرده اید. اسباب بازی هایی متنوع تهیه کنید برای مثال اسباب بازی میله ای مثل قلاب ماهیگیری ، توپ، اسباب بازی غذاها ،اسباب بازی های کلاف مانند.
▪داشتن چندین گزینه مختلف برای گربه شما به شاد ، فعال و با نشاط نگه داشتن آن کمک می‌کند.
✔جایی را برای خواب گربه تان مشخص کنید
گربه شما ممکن است ترجیح دهد در طاقچه پنجره یا در لباس های شسته شده بخوابد اما شما می‌توانید با تهیه یک جای خواب مخصوص گربه را به خوابیدن در جایی مشخص تشویق کنید.
جای خواب گربه را در مکانی راحت و دور از استرس قرار دهید به طور مثال یک قفسه ؛ صندلی‌ای که به ندرت استفاده می شود ؛ یک سبد در گوشه‌ای یا نقطه‌ای روی زمین که آفتاب بر آن می تابد.
▪برای جلوگیری از آلودگی گربه با کنه یا کک ملافه تختشان را مرتب بشویید.

گربه
✔محلهایی را برای خراش دادن ایجاد کنید
گربه ها به خراش دادن نیاز دارند. شما می توانید ناخن های گربه تان را هر ۲ الی ۳ هفته یکبار کوتاه کنید تا کمتر بُرنده شوند اما همچنان گربه شما نیاز به خراش دادن دارد. برای جلوگیری از آسیب زدن گربه تان به مبلمان منزل محلهایی را برای خراش دادن در اطراف منزل تعبیه کنید.
اسکرچر برای خراش گربه را در اتاق ها کنار مبلمان بگذارید تا گربه شما به جای پنجه زدن به وسایل از آنها استفاده کند. یک مقدار کلاف را به این محل ها ضمیمه کنید که گربه شما به آن ها علاقه مند شود


: ارسال دیدگاه


     کد امنیتی