آیا گربه ها می‌توانند غذای سگ را مصرف کنند؟

مستوره نوربخش      ۳۰ دي ۱۳۹۷

غذا-گربه

گاهی اوقات به نظر می رسد که گربه می‌خواهد از غذایی که در ظرف سگ ریخته اید، استفاده کند. بدیهی است که شما می خواهید که گربه شما فقط غذای خود را مصرف کند اما آیا گربه می‌تواند غذای سگ را مصرف کند؟ آیا مصرف غذای سگ برای او خطرناک است؟

مصرف غذای سگ برای گربه خطرناک نیست اگر چه مصرف غذای سگ بلافاصله به گربه آسیب نمی رساند و او را مریض نمی‌کند ولی مصرف مکرر آن می تواند سلامتی گربه را تحت تأثیر قرار دهد.

تفاوت بین غذای سگ و گربه چیست؟

سؤال بعدی شما بعد از رسیدن به امکان مصرف غذای سگ این است که تفاوت بین این دو غذا چیست؟ تفاوت در سطح پروتئین است گربه ها نمی‌توانند با غدای سگ زندگی کنند زیرا نیاز بدن آن ها به پروتئین را تأمین نمی‌کند. میزان پروتئین درغذای سگ به طور قابل توجهی پایین تر از غذاهای تجاری گربه است.

آیا در موارد ضرورت می‌توان غذای سگ را در اختیار گربه قرارداد؟

حتی مسئولیت پذیرترین حامیان گربه نیز گاهی در شرایطی قرار می‌گیرند که می‌بایست به صورت موقت رژیم غذایی گربه را تغییر بدهند. تصور کنید در نیمه های شب هستید وغذای گربه شما هم تمام شده یا در روز تعطیل این شرایط پیش بیاید چه کاری می توانید انجام دهید؟ «مصرف غذای سگ به گربه آسیب نخواهد رساند و در شرایط اضطراری می توانید برای یک وعده غذای سگ را در اختیار او قرار دهید (حواستان باشد شرایط عادی باشد و گربه به غذای سگ آلرژی نداشته باشد) و اصلاً توصیه نمی شود که به صورت مکرر از غذای سگ برای تغدیه گربه استفاده کنید»

گربه-غذا

چگونه از مصرف غذای سگ توسط گربه جلوگیری کنیم :

یکی از چالش های افراد دارای چند حیوان خانگی این است که آن ها سعی می‌کنند غذای یکدیگر را بخورند. پاره ای مواقع اگر تعداد حیوانات بیشتر باشد و دامپزشک برای برخی از آنها رژیم غدایی مخصوص را هم توصیه کرده باشد، شرایط سخت ترهم خواهد شد.

به جای تغذیه آزاد که غذا پیوسته در دسترس آن ها باشد بهتر است سگ و گربه خود را در 2 الی 3 وعده در روز تغدیه کنید مگر اینکه به علت خاصی دامپزشک از شما بخواهد که غذا به طور دائم در دسترس آنها باشد. برنامه منظمی برای تغذیه آن ها داشته باشید به نحوی که زمان و مکان آن مشخص باشد. به یاد داشته باشید که به طور همزمان و در ابتدا در مکان جداگانه ای غذا را در اختیارشان بگذارید. با این کار آنها عادت می‌کنند که تنها از غذای خود استفاده کنند.

گربه

بدین منظور می‌توانید ظرف غذای گربه را بر روی درخت یا مکان بلندی قرار دهید به طوری که سگ توانایی دسترسی به غذای گربه را نداشته باشد یا اینکه غذای هر کدام را در اتاق جداگانه ای بگذارید. بعد از مدتی می تواند به طور همزمان به آن ها غذا بدهید و در صورتی که تنها از غذای خود استفاده کردند برای آن پاداش در نظر بگیرید .

 


: ارسال دیدگاه


     کد امنیتی