هر آنچه در مورد مصرف تن ماهی توسط گربه باید بدانیم

مستوره نوربخش      ۲۹ دي ۱۳۹۷

گربه-تن-ماهی

در کارتون های قدیمی همیشه گربه ها تن ماهی می‌خوردند. اما آیا گربه ها می‌توانند تن ماهی بخورند؟ آیا گربه ها باید تن ماهی مخصوصی را مصرف کنند؟ گاهی اوقات در برخی شرایط خاص امکان مصرف  تن ماهی وجود دارد ولی اگر قرار باشد به صورت مرتب و بیشتر از یک وعده در دسترس گربه قرار بگیرد می‌بایست از تن ماهی مخصوص که بدون روغن و نمک است استفاده کنید اگر فکر می‌کنید باید هنگام مصرف تن ماهی غذای خود را با گربه تقسیم کنید، سعی کنید از تن ماهی استفاده نمایید که تنها حاوی گوشت ماهی وآب باشد.

همچنین توصیه شده بعد از خرید تن ماهی مخصوص گربه ، سعی کنید قبل از مصرف قوطی را بشویید.

- آیا گربه ها می‌توانند تن ماهی سرد بخورند؟

 بحث های زیادی در مورد خطرات و مزایای یک رژیم غذایی سرد برای گربه وجود دارد. اگرچه گربه ها می‌توانند تن ماهی سرد را بخورند اما آیا مصرف مداوم آن برای گربه ها مجاز است ؟ گربه ها همانند انسان می‌توانند غذای سرد بخورند اما این به معنی بی خطر بودن آن نیست اگر گربه شما از رژیم غذایی سرد استفاده می کند یا قصد دارید رژیم غذایی سرد در اختیارش قرار دهید در این مورد حتماً با دامپزشک حیوان خود مشورت کنید.

- آیا گربه ها می توانند تن ماهی جوشانده شده را بخورند؟

جوشاندن تن ماهی به مدت توصیه شده باکتری ها را از بین می برد و تن ماهی را به غذای سالم تری نسبت به تن ماهی سرد تبدیل می کند. اگر مایل هستید تن ماهی را بپزید از افزودن روغن و نمک به آن خودداری کنید.

تن ماهی تجاری که مخصوص گربه ها ساخته شده است سالم ترین و بهترین نوع تن ماهی برای گربه شما است.

در ترکیب این تن ماهی ها علاوه بررعایت نکاتی مثل عدم استفاده روغن و نمک، از مواد مغذی و ویتامین هایی که برای حفظ سلامتی گربه شما ضروری است به کار برده شده است .

- به چه میزانی به منظور تغذیه گربه می توانید از تن ماهی استفاده کنید؟

نباید با در اختیار گذاشتن مداوم و به تعداد زیاد تن ماهی برای گربه آن را به غذای اصلی حیوان تبدیل کنید نه تنها تن ماهی بلکه هر نوع ماهی دیگری قادر به برطرف کردن تمام نیاز های بدن گربه به عنوان رژیم غدایی بالانس شده نخواهد بود. علاوه بر این لازم است بدانید که ماهی های تن حاوی سطح بالایی از جیوه هستند که مصرف طولانی مدت و مداوم آن ها احتمال مسمومیت با جیوه را محتمل تر می‌کند.

- جواب نهایی :

مصرف برخی از تن ماهی ها توسط گربه مشکلی ندارد ولی باید بدانید که گربه همانند انسان می تواند دچار مسمومیت با جیوه شود.تن ماهی تازه تولید شده را بجوشانید و سپس در اختیار گربه خود قرار دهید.

همیشه این موضوع را به خاطر داشته باشید که تن ماهی را به عنوان بخشی از رژیم غذایی گربه در نظربگیرید زیرا مصرف مداوم آن مشکلات زیادی برای گربه شما ایجاد خواهد کرد .


: ارسال دیدگاه


     کد امنیتی